Život u protinožců

(Pozdrav naší studentky Alex Langové z ročního studijního pobytu v Austrálii)

 

Již je to pár dní, co jsem v Austrálii, přesněji 5 měsíců, a zcela upřímně - od prvního dne se mi život otočil o 180 stupňů, a nejen díky tomu, že žiji u protinožců.

Po téměř půlroce můžu s čistým svědomím říct, že mé rozhodnutí bylo jedno z nejlepších, přestože se jedná o životní rozhodnutí. Zanechat 18 let života v Česku za sebou a vrhnout se sama do něčeho úplně neznámého...

Pamatuji si úplně přesně moment, kdy jsem usedala do letadla a vůbec jsem si neuvědomovala, co hodlám udělat. Procitnutí přišlo až po 33 hodinách cesty, když jsem seděla v posledním letadle do cílové destinace.

Po vystoupení z letadla přišla tvrdá realita tropického pásu a teplotního rozdílu téměř 60 stupňů, a protože jsem si z Česka vezla chřipku, prvních pár dní jsem objevovala svůj nový domov doslova z postele.

Již počtvrté v životě jsem zažila, jaké to je přijít do nové školy a začít úplně znova. Naštěstí se mé nejdivočejší představy nevyplnily a já potkala ty nejpřátelštější lidi z celého světa.

Asi se ptáte, co dělám po škole a ve volném čase. Vcelku nic moc. Potápění na Bariérovém útesu, výlety do deštného pralesa, koupání v moři s krokodýly a BBQ s přáteli.

Ano, všechno to zní úžasně, dokud nepřijde čas říct “Bye, see you again”. Na celém tomto úžasném životě je jedna vada, a to je ta, že každý den potkávate lidi, kteří se doslova stanou vaší rodinou, ale každý zde má vyměřený čas. Proto vždy říkáme… nežijme budoucností, ale užijme si momenty, momenty, které můžeme trávit společně ve věčně prosluněném Cairns.

 

Všechny Vás zdravím do Ostravy z tropického ráje.

Alex Langová, studentka 3. A