Dvoudenní branný závod Mise organizuje pro základní a střední školy z celé republiky Československá obec legionářská. Letošní ročník se uskutečnil 3.-4. října v Chrudimi za účasti týmů z dvaceti škol. Naše gymnázium reprezentoval šestičlenný tým složený ze čtyř chlapců (Bart Brettschneider, Vojta Žďárek, Adam Černošek a Karel Konečný) a dvou dívek (Katka Materová a Katka Slaná) z 2. - 4. ročníku.

 

Den první

V úterý jsme se v brzkých ranních hodinách vydali s panem profesorem Populem na cestu do chrudimské vojenské základy 43. výsadkového praporu. Po příjezdu na chrudimské nádraží nás čekala již vojenská Tatra, která nás odvezla na základnu. Zde jsme dostali oběd vařený armádními kuchaři. Poté nás čekalo zahájení a pět misí závodu. Na začátek byla zařazena bodovaná střelba po zátěži (fyzická práce a po ní střelba ze vzduchovek). Dále následoval trénink lezení a slaňování, což byla příprava na druhý den. Třetí byla topografie (neboli orientace v mapě s  vyhledáváním bodů), následovala překážková dráha, která z našeho osobního pohledu byla nejlepší. Jako poslední nás čekalo CQB, což je nácvik boje na krátkou vzdálenost ve vnitřních prostorách budov. Na konci dne pak bylo připraveno vyhlášení prvního dne a večerka ve 21:30, což po náročném dnu nebylo překážkou.

Bart Brettschneider a Vojta Žďárek, Studenti 2. A

 

Den druhý

Středa začala pokřikem "BUDÍČEK" ozývajícím se v prostorách hangáru, kde jsme strávili noc. Z vyhřátého spacáku se nám vycházelo těžce a fakt, že na hodinách bylo 4:45, tomu nijak nepomáhal. Oblečeni a s batožinou jsme běželi na místo určení. Naložili nás na korby vojenských tatrovek jedoucích vstříc dobrodružství. Společně s dalším družstvem jsme byli vysazeni někde v lese s mapou a instruktorkou. Nastala první nepříjemná situace, a to pátrání, kde vlastně jsme. Zorientovali jsme se pomocí označené cyklostezky. První stanoviště, které jsme si vybrali, bylo nedaleko. Problém byl v tom, že byla tma a měli jsme hledat v lese, takže po hodině marného pátrání jsme se shodli na přesunu na další stanoviště. Úkoly jsme plnili do 11 hodin. Tatrovky nás opět vyzvedly na určeném místě a odvezly nás zpátky na základnu. Tam nás čekala horolezecká stěna, přelanění, slanění a překážková dráha, kde pro nás bylo nachystáno překvapení. Milé překvapení to však nebylo. Měli jsme vlézt do betonové roury, která byla tak na šířku ramen, a plazit se v úplné tmě. Na závěr jsme se pokoušeli luštit hádanky a hlavolamy. Naprosto vyčerpaní jsme odevzdali papír, na který jsme zapisovali body. Čekalo nás balení všech věcí a vyhlášení. Pro nás bylo 6. místo přijatelné. Není přece důležité vyhrát, ale zúčastnit se! Zpátky jsme se vraceli bez ztráty členů (Bart, Vojta, obě Katky, Adam a Karel) a pedagogického doprovodu (Mgr. Petr Popule). Misi jsme si nesmírně užili a doufáme, že příští rok pojedeme znovu.

Adam Černošek, Student 3. A 

 

Novinky


18. 10. 2017 | Po škole
ESSAY Contest NOVEMBER 2017


17. 10. 2017 | Po škole
4. A v Praze


13. 10. 2017 | Po škole
Stará Aréna a divadelní představení LETĚT


12. 10. 2017 | Novinky
STUDENTSKÉ VOLBY 2017 na našem gymnáziu


11. 10. 2017 | Po škole
Naši studenti na celostátním branném závodě Mise


26. 09. 2017 | Novinky
Pitva Plotice obecné


11. 09. 2017 | Novinky
Adaptační kurz I.A


22. 06. 2017 | Novinky
The very first Essay Competition in NeT Schools of EDUCAnet 2017


Novinky »