Dne 4. 10. 2017 se naše škola zapojila do celostátního projektu Studentských voleb, který organizuje společnost Člověk v tísni. Tyto volby kopírují skutečné parlamentní volby, které v ČR proběhnou tento týden.

V hodinách dějepisu a češtiny jsme besedovali o nadcházejících volbách, některé třídy si zkusily i test a prověřily si, jaké jsou znalosti studentů, co se týče pravidel voleb, typů voleb u nás i jaké máme informace o současných politických stranách. Hlavní otázkou besed bylo – podle čeho si volič svou stranu vybírá.

Studenti 3. ročníku byli pověřeni organizací samotných voleb. Do komise usedli studenti: předsedkyně komise Nela Kovalová, komisařky Kristýna Čechová, Tereza Škovranová a komisař Jiří Tomášek. Nesmíme opomenout security Petra Horáka, který chránil volební urnu vlastním tělem.

Organizace spočívala v přípravě volební místnosti a celé školy na volby. Do volební místnosti se každý dostal jednoduše, neboť celá škola byla polepena velkými šipkami →↓↑← s velkým nápisem VOLBY 2017.

Den D začal brzy ráno, ovšem bez velké účasti. Avšak po prvních hodinách se už objevily davy studentů. Studenti s velkým nadšením hlasovali pro své strany. Celý den probíhal ve velmi dobré náladě díky naší skvělé komisi a security.

Po poledni jsme uzavřeli volební místnost a začali počítat hlasy. Naše hypotéza o výhře pirátské strany se potvrdila. O druhé místo se dělilo ANO společně se Sportovci. Na dalších místech skončili TOP 09, ODS, Zelení a SPD, kde byly rozdíly hlasů minimální.

Díky této události jsme poznali všechny studenty školy. Celý den jsme si užili a příště pomůžeme paní Kurillové s organizací opět rádi.

Kristýna Čechová, Tereza Škovranová, Nela Kovalová, studentky 3. A

Novinky


15. 11. 2017 | Po škole
Exkurze do Hudebního světa


08. 11. 2017 | Po škole
Die Exkursion nach Brno/Excursión a Brno


17. 10. 2017 | Po škole
4. A v Praze


12. 10. 2017 | Novinky
STUDENTSKÉ VOLBY 2017 na našem gymnáziu


11. 10. 2017 | Po škole
Naši studenti na celostátním branném závodě Mise


26. 09. 2017 | Novinky
Pitva Plotice obecné


11. 09. 2017 | Novinky
Adaptační kurz I.A


22. 06. 2017 | Novinky
The very first Essay Competition in NeT Schools of EDUCAnet 2017


Novinky »