Ve středu 11. října jsme ve počtu 20 lidí vyrazili ze svinovského nádraží na výlet do Prahy. Tam jsme ve žlutém vlaku dorazili kolem oběda, ubytovali jsme se v hostelu přímo u Václavského náměstí a pak začali s prohlídkou hlavního města. S výkladem pana profesora Popule jsme obešli velkou část centra a den zakončili večerní prohlídkou, která končila u Národního divadla. Druhý den obohatila naši exkurzi návštěva Divadla Broadway, kde jsme zhlédli muzikál Michala Davida Tři mušketýři, a pak jsme dostali zasloužené volno, které většina z nás strávila ve víru velkoměsta. Třetí den byl pro mě nejzajímavější, protože jsme zavítali do kostela sv. Cyrila a Metoděje, kde se schovávali parašutisti mise Anthropoid. Poté už jsme se jen podívali na zajímavou výstavu “Nervous trees” v Rudolfinu a poslední chvíle výletu jsme strávili v Palladiu. V pátek odpoledne výlet končil společnou cestou domů, jen někteří studenti zůstali a pokračovali v individuálním programu.

Denisa Mazurová, studentka 4. A

 

V Praze snad každý z nás už někdy byl, ale stejně neomrzí se tam podívat znova a pokochat se kulturními, historickými a architektonickými skvosty, které naše hlavní město skrývá. Být v Praze a opomenout Karlův most, Pražský hrad nebo Staroměstské náměstí – to snad ani nejde. Ani naše třída se těmto historicky významným místům nevyhnula. Tím to ale samozřejmě neskončilo: Rudolfinum, Václavák, Tančící dům, Lennonova zeď, Prašná brána, Petřín, kostel sv. Cyrila a Metoděje… Tato všechny místa a mnoho dalších jsme poctili svou návštěvou, anebo jsme je alespoň mohli obdivovat z těsné blízkosti.

A co by tam člověk pohledával bez pořádného průvodce? K tomu nám posloužil pan profesor Popule, který využil svůj široký všeobecný rozhled a také svůj kritický pohled k umístění většiny z památníků, a provedl nás téměř každým koutkem Prahy. Všichni jsme jeho detailní přednášky hltali plnými doušky a dlouhé procházky milovali.

Čtvrteční večer jsme si odpočinuli a strávili jej v divadle Broadway na muzikálu Tři mušketýři. Ten se ale příliš velké obliby v našich řadách nedočkal, a tak měli někteří z nás chuť si radši číst noviny. Že to ale byl zajímavý kulturní zážitek, to nám nikdo nevezme.

Tři dny výletu sice utekly jako voda, ale osobně jsem si je užil a jsem rád, že se to celé mohlo uskutečnit a my si mohli odpočinout od leckdy strastiplných dnů učení ve škole.

 

Samuel Rusnok, student 4. A


 

Novinky


15. 11. 2017 | Po škole
Exkurze do Hudebního světa


08. 11. 2017 | Po škole
Die Exkursion nach Brno/Excursión a Brno


17. 10. 2017 | Po škole
4. A v Praze


12. 10. 2017 | Novinky
STUDENTSKÉ VOLBY 2017 na našem gymnáziu


11. 10. 2017 | Po škole
Naši studenti na celostátním branném závodě Mise


26. 09. 2017 | Novinky
Pitva Plotice obecné


11. 09. 2017 | Novinky
Adaptační kurz I.A


22. 06. 2017 | Novinky
The very first Essay Competition in NeT Schools of EDUCAnet 2017


Novinky »