Vzdělávací exkurze Adventwien 2022

13.12.2022

Během třetího adventního týdne jsme navštívili hlavní město Rakouska Vídeň, kterou jsme si velmi užili. Každý ze studentů si vyzkoušel průvodcování, jež spočívalo v prezentování svých referátů přímo u daných pamětihodností Vídně. Poznali jsme nejznámější památky Vídně, např. Stephansdom, Mozarthaus, Hofburg, Parlament, Burgtheater, Naturhistorisches Museum aj. Velmi se nám líbilo také v Uměleckohistorickém muzeu Kunsthistorisches Museum, před nímž se nacházela Vánoční vesnička na Maria-Theresien-Platz.

Ale nebylo to jenom o památkách. Navštívili jsme také dvanáctipatrovou zoo Haus des Meeres s řadou expozic, akvárií a terárií, napodobeninou džungle a proskleným tunelem se žraloky a mořskými rybami. Večer jsme strávili na překrásných rozzářených vánočních trzích Wiener Christkindlmarkt před vídeňskou radnicí Wiener Rathaus, kde jsme si užili pravou vánoční atmosféru a procvičili němčinku při nákupech.

Vánoční zájezd do Vídně byl velice okouzlující zážitek, za který děkujeme hlavně paní profesorce Homolové, vše skvěle zorganizovala. Děkujeme i paní profesorce Musilové a Dohnalové za jejich ochotu a vstřícnost při zájezdu. Samozřejmě musíme poděkovat také pánům řidičům, kteří nám zajistili bezpečnou a pohodovou cestu.

Těšíme se na další zájezd!

Ondřej Švrček, Aneta Lerchová, Monika Míčková, studenti 3. ročníku