„Zkušenosti s prací a studiem v zahraničí“

7.7.2018

V pondělí 28. 5. 2018 byla ve škole organizována přednáška na téma „Zkušenosti s prací a studiem v zahraničí, konkrétně v Rakousku před rokem 1989 a po něm“.  Na přednášku se dostavili hosté MgA. Ivo Saniter, který studoval na Janáčkově konzervatoři v Ostravě, který následně v 80. letech odešel z tehdejšího komunistického Československa do Vídně, kde studoval hudební vědu na Univerzitě ve Vídni. Náš druhý host BcA. Martin Kocián (1994) studuje momentálně na prestižní soukromé univerzitě Anton Bruckner Universität v Linci v Rakousku. Martin je aktivní muzikant a před dvěma měsíci získal cenu Anděl Akademie populární hudby v kategorii folk a úspěšně jezdí se svým jazzovým česko – rakouským uskupením Purple is the color po celé Evropě.
Přednášku moderovali studenti 2.A, Bart Brettschneider a Viktor Vlček. Přednáška nám přišla velice zajímavá, oba hosté popisovali jejich bohaté zkušenosti ze života, mluvili o studiu a práci v zahraničí. Hezky jsme viděli srovnání, jaké podmínky práce a studia jak doma, tak v zahraničí, byly dříve a jaké jsou nyní. Oba hosté se vyjádřili k problematice současného školství a politické situaci v České republice.
První část byla vedena s moderátory, následně přišla diskuze kde se žáci ptali na otázky, které je zajímaly.  Děkujeme hostům, že si udělali čas a přišli k nám do školy na celé dopoledne.

Jan Rechtenberg, student 2.A

←  Archiv