Žlutý tým EDUCAnetu se dostal na bednu :)

10.7.2018

Žlutý tým EDUCAnetu v bitvě o Pohár Ostravské univerzity uspěl

Masarykovo náměstí dne 28. 6. 2018: Je mírně zataženo, ale důležité je, že neprší. Protože my – Tereza Škovranová, Nela Kovalová, Adam Černošek, Daniel Hoferek, Petr Sedláček a Bart Brettschneider – budeme bojovat o Pohár Ostravské univerzity. Je zde celkem pět týmů: Wigym, Matiční gymnázium, Gymnázium Pavla Tigrida, Gymnázium a Střední odborná škola Cihelní Frýdek-Místek a naše Gymnázium EDUCAnet Ostrava.

Bitva začala vědomostní soutěží, která byla zaměřena na jednotlivá desetiletí naší i světové historie od roku 1918 do současnosti. Některé odpovědi se nám povedly, některé utekly, ale v této fázi ještě nic nebylo rozhodnuto. Pak následovala kreativní část s citátem Tomáše G. Masaryka „ Lev je lvem i v kleci, nestane se oslem“. S tímto výrokem jsme se měli nějak kreativně vypořádat. Většina týmů své představení zaměřila na českou historii. My jsme vytvořili představení, které mělo ukázat, že se člověk nemá nikdy vzdávat, nechtěli jsme se otrocky držet jen naší historie, ale ukázat obecnou platnost tohoto citátu. Pojali jsme to „moderněji“ s tím, že jsme myšlenku ukázali na tanci, kdy mladý pár na školní soutěži zcela vyhořel a byl k smíchu všem divákům. Ale oni to nevzdali, bojovali dál jako lvi a dostali na Mistrovství České republiky, kde vyhráli s obrovským počtem bodů. Porota u nás ocenila správné pochopení tématu i specifické ztvárnění.

Další disciplíny byly sportovní, zaměřovaly se na vytrvalost i bojovnost a tady si naše družstvo vedlo velmi dobře. Některá stanoviště nám dala opravdu zabrat, např. na veslování a skákání přes švihadlo asi nikdy nezapomeneme… I to jsme nakonec skvěle zvládli.

A přišlo vyhlášení výsledků. Umístili jsme se na krásné bronzové příčce (stoupáme výš a výš), o pár bodů nás předběhlo Wichterlovo (2) a Matiční gymnázium (vítěz).

Velice rádi bychom poděkovali našim fanouškům, kteří nás celou dobu hlasitě podporovali a hnali za vítězstvím. Pečlivě se na tento den připravovali, měli nachystané transparenty, vlaječky a dokonce i hymnu –  i to nám přineslo potřebné body.

Nakonec musím poděkovat svému úžasnému týmu za perfektně odvedenou práci jak na cvičišti, tak na bojišti. Třetí místo je obrovský úspěch a příští rok jedeme na titul !!!

Nela Kovalová, studentka 3.A

Celou fotogalerií naleznete »ZDE«