Adaptační kurz 1.A

9.9.2019

Náš adaptační kurz začal výletem na Pustevny. Nahoru jsme vyjeli lanovkou. Následovala obědová pauza a poté jsme se vydali ke známé soše Radegast. Cesta nám trvala asi 15 minut, udělali jsme pár hezkých fotek a poté jsme se vydali do našeho campu. Cesta nebyla nijak zajímavá, až na pár zpestření, jako třeba to, že nám začalo celkem dost pršet, a taky to, že jsme trošičku zabloudili.

Když jsme konečně došli do našeho campu, ubytovali jsme se. Jakmile jsme si vybalili, sedli jsme si před naši chatku a povídali si. A tak jsme se začali pomalu seznamovat. Můžeme říct, že jsme si všichni padli do oka a bavili jsme se, jako bychom se znali už pár let. Večer bylo už dost chladno, takže se celá třída přesunula do jedné chatky a pak se k nám přidali i studenti z vyšších ročníků, kteří nám povyprávěli o tom, jak to ve škole chodí. Škoda, že večerka byla ten večer už v deset hodin, protože jsme nestihli všechno probrat, ale nevadilo nám to, jelikož nás čekal další společný den.

Druhý den začal pro všechny z nás v jiný čas, záleželo na tom, kdy se kdo probudil. Na snídani jsme byli nastoupeni v osm hodin ranního času.

Poté jsme měli půl hodiny volného času, abychom se mohli připravit na pozdější program, který začínal o půl desáté. Dostali jsme za úkol uvařit si oběd ve skupinkách, které jsme si vylosovali. Ingredience byly zajištěny profesory a profesorkami.

Většině z nás se oběd povedl a moc nás to bavilo. Následoval odpolední klid a procházka městem. K večeru nám třídní profesorka společně se spolužáky vyšších ročníků rozdali úkoly, které jsme měli vypracovat. Byli jsme rozděleni opět na týmy, ve kterých jsme soutěžili proti sobě o různé ceny. Po skončení soutěže jsme měli svůj volný čas, který jsme trávili většinou se svými novými spolužáky. K večeru následoval nástup na večeři a po večeři jsme dostali jako překvapení trička s logem naší školy. Pak už jsme mohli opět odpočívat, nebo hrát různé poznávací hry. V deset hodin jsme měli určenou večerku, pak už následoval jen spánek. Adaptační kurz jsme si velice užili a jako třída jsme vytvořili skvělý kolektiv.

Matěj Kaleta a Dominika Šotková, studenti 1.A

Fotogalerie ZDE