Mezinárodní AP zkoušky a kurzy CTM banner - 1
SMARTMODERNFRIENDLY

Mezinárodní AP zkoušky a kurzy CTM

Ve spolupráci s Centrem pro talentovanou mládež (CTM) nabízíme všem našim studentům možnost studovat mezinárodní oborové kurzy v angličtině s možností zakončit kurz mezinárodní AP zkouškou.

Tyto kurzy jsou na Gymnáziu EDUCANET Ostrava plně integrovány do výuky formou volitelných seminářů (3.-4. ročník) i nepovinně volitelných předmětů pro 1.-2. ročník.

CTM

Mezinárodní zkoušky Advanced Placement (AP)

Zkoušky Advanced Placement (AP zkoušky, AP exams) jsou mezinárodní oborové zkoušky na úrovni prvního až druhého ročníku zahraničních škol s celosvětovou platností. AP zkoušky jsou uznávané univerzitami po celém světě v přijímacím řízení.

Proč skládat AP zkoušky?

• AP zkoušky jsou celosvětově uznávané
  • pomohou s přijetím a studiem na prestižních univerzitách v zahraničí i vybraných univerzitách v ČR
  • na Gymnáziu EDUCANET Ostrava nahrazují profilovou část maturity
  • vybrané české univerzity uznávají AP zkoušku jako náhradu přijímací zkoušky, případně bonifikují body navíc v přijímacím řízení
  • většina zahraničních univerzit zohledňuje AP zkoušky v přijímacím řízení, můžete i získat kredity
  • zkoušky pořádá nezávislá organizace College Board, USA

Příprava na AP zkoušky

Přípravou na mezinárodní AP zkoušku jsou akreditované online kurzy CTM úrovně AP, které naše škola umožňuje žákům individuálně studovat i v rámci výuky (volitelný předmět či seminář). S přípravou je doporučeno začít nejpozději 2-3 roky před maturitou.

Online kurzy CTM

Gymnázium EDUCANET Ostrava umožňuje svým studentům studovat online kurzy CTM v angličtině i v rámci výuky. Kurzy student absolvuje individuálně s vlastním lektorem, v angličtině a vlastním tempem. Téma kurzu si student volí na základě svých zájmů, nadání či zamýšleného budoucího studia.

Pro studium kurzů má Gymnázium EDUCANET Ostrava vyčleněny předměty v rozvrhu (nepovinně volitelný předmět pro 1.-2. ročník, seminář pro 3.-4. ročník). I v rámci těchto hodin studenti absolvují svůj kurz individuálně online – mobilní IT technika je nedílnou součástí každodenního studia na našem gymnáziu.

Studenti si mohou vybrat z široké nabídky kurzů v angličtině včetně kurzů úrovně AP.

Proč studovat online kurz CTM?

• studium kdykoliv a kdekoliv online
  • studium kurzu individuálně dle talentu či zaměření studenta
  • kurz probíhá v angličtině
  • studium kurzů úrovně AP je přípravou pro složení AP zkoušky
  • náskok pro studium na vysněné univerzitě v ČR i zahraničí
  • 90% úspěšnost dokončení CTM online

Virtuální akademie CTM je unikátní vzdělávací systém ověřený tisícovkami studentů. Jen u nás najdete online studium v angličtině s živým instruktorem, který provází studenta kurzem. I proto se můžeme chlubit 90% mírou dokončení kurzu, skvělými referencemii a hlavně příběhy našich absolventů.