Proč gymnázium EDUCAnet? banner - 1
SMARTMODERNFRIENDLY

Proč gymnázium EDUCAnet?

…protože na dobrém vzdělání záleží.

Gymnázium EDUCAnet Ostrava sídlí v Ostravě-Hrabůvce již 16 let. Za tu dobu vyslalo své absolventy na nejlepší české i zahraniční univerzity a jeho studenti sbírají každý rok řadu ocenění i úspěchů. Co však činí naše všeobecné gymnázium s rozšířenou výukou cizích jazyků a informačních technologií výjimečným je každodenní zapojení nejmodernějších technologií a pedagogických metod v kombinaci s příjemným prostředím a skutečně individuálním přístupem. Podařilo se nám spojit vysokou kvalitu gymnaziálního vzdělání s moderní a inovativní výukou.

Rozšířená výuka cizích jazyků je jedním z hlavních benefitů studia na našem gymnáziu, jejich ovládání pak základním požadavkem pro současného absolventa. Výuka cizích jazyků je zahrnuta i do nejazykových předmětů (implementace metody CLIL), vyučují je pak vysoce kvalifikovaní pedagogové a rodilí mluvčí. Součástí studia je rovněž vyšší hodinová dotace cizích jazyků (oproti běžnému všeobecnému gymnáziu) a příprava na získání jazykových certifikátů (FCE, CAE, CPE) v rámci běžné výuky.

Rozšířená výuka IT technologií prostupuje celým studiem a způsobem výuky na našem gymnáziu. Základní pomůckou žáka je počítač (laptop nebo tablet), který používá v každé hodině. Zapomenout můžete také na klasické tabule a projektory, ve všech třídách používáme dotykové LCD panely. Při výuce všech předmětů používáme aplikace, služby a nástroje, díky kterým se žáci naučí používat tyto technologie v každodenním životě při studiu i práci. Všichni naši absolventi mají proto značný náskok při studiu na vysoké škole i následně na současném trhu práce.

Jsme gymnáziem pro studenty a rodiče, kteří vědí, co chtějí a hledají nadstandard, jaký jim drtivá většina jiných gymnázií nemůže nabídnout. Naši absolventi jsou připraveni na svět zítřka. Svět, ve kterém budou studovat a pracovat. Nedáváme přednost tradici, raději se díváme do budoucna. Jsme gymnázium CHYTRÉ, MODERNÍ A PŘÁTELSKÉ!

Výhody Gymnázia EDUCANET Ostrava

Moderní výuka

Základní pomůckou každého žáka je laptop/tablet, používáme i mobilní telefony. Využíváme výukové aplikace, virtuální realitu, tabule jsou nahrazeny dotykovými LCD panely. E-learning podpora výuky ve formě Google Classroom je již mnoho let samozřejmostí.

Individuální přístup

To pro nás není jen fráze! Jsme malá škola s rodinným prostředím a zaměřením na rozvoj talentu a klíčových kompetencí každého jednotlivce. S každým žákem i rodičem se osobně známe. Menší počet žáků ve třídách, všichni učitelé poskytují individuální konzultace.

Kvalitní výuka

Naše výuka je kvalitní a efektivní. Absolventi bývají každý rok úspěšně přijati na prestižní univerzity v ČR i zahraničí, jsou plně připraveni na tzv. Průmysl 4.0. Příprava na jazykové (FCE, CAE, CPE) a IT certifikáty (ECDL). Třídy nedělíme na tzv. české/anglické, výuka nejazykových předmětů v angličtině je pro nás samozřejmostí.

Systém hodnocení

Veškeré studijní výsledky hodnotíme v procentech. Jako jedna z mála škol v ČR jsme zavedli formativní hodnocení, které nezohledňuje pouze hrubý objem faktických znalostí, ale také tvůj individuální posun a motivuje tě k rozvoji vlastního potenciálu. Více informací o EDU-ASSESMENT zde.

Přátelské prostředí

Věříme, že pocit pohody a dobrá atmosféra ti pomůže dosáhnout nejlepších výsledků. Nejsme jen škola, jsme rodina. U nás najdete ty i tví rodiče všechny dveře vždy otevřené. Stylové odpočinkové zóny na chodbách, studentský Relax club s kuchyňským koutem. K dispozici jídelní automat.

Podívejte se na naši videoprezentaci

Přijďte se přesvědčit!

Zaujalo Vás naše gymnázium a rádi byste se s námi setkali? Naše dveře jsou otevřené kdykoliv i pro Vás!

Volejte +420 603 276 265

nebo použijte náš interaktivní formulář!