Fascinující svět knih

9.10.2019

V dnešní moderní době tráví děti spoustu času u elektronických médií, proto považujeme za důležité probouzet v dětech zájem o knihy. Rozvoj paměti, představivosti, slovní zásoby a myšlení. To vše jsou přínosy literatury. Knihy v pevné vazbě mají stále své kouzlo a věrné čtenáře. Tito jsou nejčastějšími návštěvníky nejen knihkupectví, jejich cesty často vedou také do knihovny.

Knihovna však není místem, kde by se zastavil čas. Naopak. Organizuje mnoho akcí. Např.: Česko čte dětem nebo besedy s knihovnicí. Cílem besedy je ukázat čtenářům, co vše současná knihovna nabízí.

Jedné takové besedy jsme se zúčastnili také my, studenti prvního ročníku gymnázia EDUCAnet.

Knihovnice nás provedla knihovnou, naučila nás se orientovat v jednotlivých sekcích a druzích literatury. Dozvěděli jsme se o možnosti výpůjčky audio knih i e-čtečky. K zajímavostem patřily také knihy pro nevidomé tištěné Braillovým písmem.

Knihovna v Ostravě-Hrabůvce nabízí také veliký výběr časopisů a komiksových knih. Pro děti se zde nachází také dětské oddělení. Čtenáři, kteří mají kartičku knihovny, mohou využít různých bonusů jako třeba tisk zdarma nebo delší prodloužení knihy. Velkou výhodou je, že knihovna má otevřeno každý den do 19:00, což ocení ti, kteří bydlí blízko, protože si třeba vzpomenou, že musí vypracovat nějaký úkol do školy, a tak si rychle zaběhnou do knihovny. Paní nám také ukázala nejmenší i největší knihu. Knihovna disponuje velkým množstvím historických knížek, a hlavně knížek z druhé světové války.

Michael Tašek, Ondřej Marek, studenti 1.A