Ein Tag mit Deutsch

31.5.2022

Festival německého jazyka – Den s němčinou

Ve středu 18. května 2022 se studenti německého jazyka zúčastnili jednodenního vzdělávacího programu s názvem Den s němčinou v Pardubicích. Akce se konala v rámci kampaně Šprechtíme ve spolupráci s Goethe-Zentrem a Koordinačním centrem německo-české výměny mládeže Tandem.

V brzkých ranních hodinách jsme se setkali před vlakovým nádražím v Ostravě-Svinově a společně se dopravili vlakem do Pardubic. Počasí bylo teplé a slunečné. Festival německého jazyka se konal v Tyršových sadech. Hlavním bodem programu byl Hudební workshop pro studenty s německou kapelou Munich Supercrew a úžasný Koncert kapely Munich Supercrew. Před samotným koncertem jsme společně s kapelou nacvičili texty písní a koncertu jsme se pak aktivně účastnili. Zpívali jsme a tancovali. Moc jsme si to užívali! Po ukončení celého programu jsme navštívili Pardubický zámek s krásnou zahradou plnou pávů. Poznali jsme také centrum Pardubic, kde jsme měli rozchod a mohli si zajít na oběd nebo koupit suvenýry. Většina z nás si domů vezla tradiční pardubický perník. Zpáteční cesta vlakem do Ostravy byla také velmi veselá a zábavná, byli jsme z Pardubic dobře naladěni a celou dobu jsme zpívali.

Den s němčinou v Pardubicích se nám moc líbil, velmi jsme si ho užili. Děkujeme paní profesorce Homolové a Musilové za organizaci tohoto výletu za poznáním. 

Aneta Lerchová a Monika Míčková, studentky 2. A

Festival německého jazyka

Procvičování německého jazyka s německou kapelou v zábavné formě, existuje něco takového? Žáci EDUCAnetu se přesvědčili, že ano!

Ve středu 18.5. 2022 se studenti 1.A a 2.A zúčastnili školní akce s názvem ‚Ein Tag mit Deutsch‘. Akce se konala v Pardubicích v pěkném, rozlehlém parku nedaleko tamějšího nádraží. Studenti se do Pardubic vypravili před půl osmou ráno, na místo akce dorazili o půl desáté. Všichni studenti byli hodně zvědaví, jak bude akce probíhat, a konečně se v 11 hodin dopoledne přesvědčili o tom, že tento den bude skvělý.

Německá kapela ,Munich Supercrew‘ není moc známá, nicméně by si určitě zasloužila více pozornosti. V jedenáct hodin všichni obdrželi trička s nápisem ‚Ein Tag mit Deutsch‘ a taky různé další drobnosti jako např. propisky, kelímky, blok na poznámky. Během workshopu studenty učila německá kapela několik jejích textů, celkem měli zahrát 15 skladeb.

Když skupina začal hrát, žáci byli nadšeni a užívali si skvělou atmosféru každou buňkou svého těla. Německá kapela se ukázala jako úžasná parta talentovaných mladých lidí, kteří svou hudbou motivují naučit se německý jazyk hravou formou. Texty totiž byly lehké na porozumění.

Po skončení akce se studenti spolu s profesorkami vydali na pardubický zámek. Tady je zaujala krása stavby a také všudypřítomní pávi.

Akce se pomalu chýlila ke konci, a jelikož byli všichni hladoví, měli možnost se projít po Pardubicích a dát si něco dobrého na zub. Samo sebou nesměla chybět ani ochutnávka proslaveného tradičního pardubického perníku!

Po šesté hodině večerní přijeli výletníci na nádraží Ostrava – Svinov, kde se rozloučili. Všichni byli unavení, ale shodli se na tom, že ten den stál za to. Máme za sebou další společný zážitek a vzpomínku na celý život.

Kateřina Golcová, studentka 2.A, a Petra Golcová, studentka 1.A