Nový IS Škola OnLine

26.8.2020

Vážení rodiče, vážení studenti,

letošní léto nám přineslo nejen spoustu pěkného počasí a zážitků, ale také nečekanou změnu školního informačního systému. Z důvodu fúze provozovatele stávajícího systému iŠkola a s tím souvisejícího postupného ukončení provozu jsme museli přejít k jinému poskytovateli této služby. Od nového roku se novým školním informačním systémem Gymnázia EDUCAnet Ostrava stane Škola OnLine – v současné době nejrozšířenější platforma na školách v ČR. Jaké změny nás čekají?

Systém Škola OnLine hned na první pohled nabídne čisté, moderní a velice přívětivé uživatelské prostředí, které jistě přispěje k Vašemu rychlému seznámení s aplikací a jejímu bezproblémovému používání. Přesto máte na webu provozovatele k dispozici podrobnou uživatelskou nápovědu.

Další skvělou změnou oproti iŠkole je bezesporu MOBILNÍ APLIKACE, která je k dispozici pro všechna mobilní zařízení se systémem Android, iOS nebo Windows!

Provozovatel Školy OnLine je jedničkou v oboru na českém trhu s dlouholetou působností, očekáváme tedy také mnohem větší stabilitu systému i při vyšším vytížení, což všichni oceníme nejen v případě opětovné nutnosti přejít na plnohodnotnou ONLINE VÝUKU, kterou jsme společně zvládli na jedničku v období jarní karantény.

Přechod na Školu OnLine bude dalším posunem našeho gymnázia vpřed, zejména v oblasti uživatelského komfortu rodičů a studentů, kteří jsou pro nás vždy na prvním místě.

A co bude přechod na nový informační systém znamenat pro Vás? V průběhu začátku školního roku rozešleme všem studentům i rodičům (novým i stávajícím) odkaz a přístupové údaje k prvnímu přihlášení do Školy OnLine.  Zaměstnanci našeho gymnázia budou samozřejmě Vaší oporou v průběhu adaptace na nový systém, proto se na nás neváhejte kdykoliv obrátit!

Za celý tým EDUCAnet Vám přejeme spokojené používání nového informačního systému a krásný zbytek prázdnin. Těšíme se na setkání ve školním roce 2020/2021.

Odkaz: Uživatelská příručka pro žáky a rodiče – Škola OnLine

Vstup na stránky : Škola OnLine

Mobilní aplikace: