Podzimní výlet: Berlín, Postupim, Drážďany

14.11.2018

V pondělí 29.10. 2018 v 10 hodin večer jsme společně s učiteli a spolužáky odjeli do Německa. V plánu bylo navštívit hlavní město Berlín a další dny Postupim a Drážďany.

Do Berlína jsme dojeli v brzkých ranních hodinách. Prvním bodem na programu byl Alexanderplatz, toto náměstí bylo pojmenováno na počest ruského cara Alexandra I.. Po rychlé snídani začala prohlídka města. V Berlíně jsme navštívili náměstí Gendarmenmarkt, Reichstag, Ostrov muzeí, Charlie Checkpoint, Museum Pergammon, Braniborskou bránu… Ve večerních hodinách jsme se rozdělili na tři skupinky, které navštívili různá místa – divadlo, muzeum nebo okolí našeho ubytování. Po příchodu na ubytování jsme všichni odpadli a užili si dlouhou noc v pohodlí postele.

Ráno, po vydatné snídani jsme se šli projít k  nedalekému jezeru, které v létě slouží Berlíňanům k rekreaci. První zastávkou na naší trase bylo město Postupim s krásným barokním zámkem Sanssouci, který je na seznamu UNESCO. Součástí areálu je nádherný zámecký park, který jsme měli možnost projít. V Postupimi jsme dále navštívili Glienicker Brücke neboli Most špionů a také Cecilienhof, což je místo, kde se konala Postupimská konference.

Po dvouhodinové cestě jsme dorazili do Drážďan, kde jsme prošli celé historické centrum města. Viděli jsme památky jako Zwinger, Hofkirche, Fürstenzung, Prager Straße a další. Spousta z nás byla již znavena, a proto jsme zbytek večera strávili v restauraci s německou a švýcarskou kuchyní.

Korovchenko Arina, Špok Václav, Senz Lubomír, Ignatev Taras, studenti 1.A

Fotogalerie ZDE