Výlet 3. A do Beskyd

29.6.2018

V pátek 8. června se naše třída 3.A , plná dobrodruhů a nadšenců do turistiky, vydala na školní výlet.  Naše dobrodružství započalo už brzy ráno na vlakovém nádraží ve Frenštátě pod Radhoštěm, odkud jsme se následně vydali nejdříve pěšky a část cesty autobusem k Pustevnám.  Naším prvním cílem bylo zdolat jejich vrchol. Někteří z nás dali přednost lanovce, jiní si zase udělali příjemnou procházku. A protože jsme se všichni setkali nahoře zhruba ve stejný čas a blížila se bouřka (ta nás nakonec obešla), tak jsme se uchýlili do jedné z místních restaurací, kde nás přivítal velmi příjemný číšník, který z naší větší skupinky měl očividnou radost.  I přes několik jízlivých poznámek onoho číšníka jsme se nad celou situací povznesli a vychutnali jsme si jídlo, které bylo aspoň relativně dobré.

Dále jsme pokračovali kolem sochy Radegasta až na vrchol Radhoště ke kapli Cyrila a Metoděje. Po cestě jsme každý samozřejmě vyfotili několik fotek na Instagramy, Snapchaty a jiné sociální sítě. Když jsme dorazili ke kapli, byl čas na její prohlídku, někteří využili i možnost vylézt na její vyhlídku, chvíli jsme se pokochali nádherným výhledem a odpočívali. Od kaple jsme se vydali zase zpátky dolů lesní cestou k autobusové zastávce. Než jsme se pak z Frenštátu vydali k naší chatce, nakoupili jsme si v místní Hrušce každý plný košík dobrot. Naše chata ležela pod vrcholem Javorníku, odkud je překrásný výhled na Radhošť. Když jsme dorazili nebo se spíše někteří doplazili k chatce, tak jsme se hned všichni vyvalili na terasu a vychutnávali si nejen chutný meloun, ale také i čerstvý vzduch a krásnou přírodu. Blížil se večer, a tak jsme se rozhodli, že už připravíme ohniště na opékaní. Opékali jsme a najedli se až do syta. Zbytek večera jsme strávili u ohně a povídali si, někteří až do rána. Druhý den jsme celý vyplnili  různými sportovními i odpočinkovými aktivitami. Poslední noc jsme se všichni hezky vyspali, sbalili se a s dobrou náladou a krásnými vzpomínkami jsme odjeli domů.

Pozn.: Během celého výletu se některým poštěstilo: olíznout středověký zvon, konvertovat ke křesťanství a najít své dávno ztracené ovčí předky.

Kristýna Domesová a Hanka Nguyenová, studentky 3. A

 


←  Archiv