Zvítězili jsme v celostátní soutěže LEGIE

1.6.2018

Šestičlenný tým Gymnázia EDUCAnet Ostrava zvítězil v celostátním finále branně-historické soutěže LEGIE, která je určena studentům středních škol.
Legie organizuje Československá obec legionářská ve spolupráci s Lanovými centry PROUD, Kluby vojenské historie a Armádou ČR. Studenti soutěží v branných, dovednostních i znalostních disciplínách. Prokazují fyzické schopnosti, vytrvalost, obratnost, znalost vojenských technik, zdravovědy, ale také musí znát naši historii, zvláště se zaměřením na první světovou válku a československé legie.
Tým EDUCAnetu porazil v krajském kole s náskokem všechny týmy Moravskoslezského kraje, když uspěl s prezentací na konkrétní téma – „Bitva u Terronu“ a zároveň zvládl nejlépe branné i znalostní disciplíny. Mohl se tak začít připravovat na republikové finále, které se letos uskutečnilo v Ostravě.
Pro finále, konané 6. června v areálu Dolních Vítkovic, bylo vybráno téma „Osobnosti spjaté se vznikem ČSR – Masaryk, Beneš, Štefánik“. Soutěžící z EDUCAnetu si připravili prezentaci k M. R. Štefánikovi, vytvořili informační panel a k němu vyrobili maketu letadla, ve kterém tento politik tragicky zahynul. S tím pak nastoupili 6.června k finále spolu s dalšími týmy všech krajů republiky. Čekala je lezecká stěna, přesun na laně, fyzické a vytrvalostní dovednosti, k tomu pak např. luštění kódů, první pomoc v konkrétní situaci a opět teoretické otázky z 1.světové války. A právě na „domácí“ půdě dokázali studenti EDUCAnetu vybojovat zlaté medaile a pohár určený vítězi. Tým byl tvořen čtyřmi studenty druhého ročníku (B. Brettschneider, V. Žďárek, V. Vlček a P. Sedláček), jedním ze třetího ročníku (A. Černošek) a jedním čerstvým maturantem (K. Konečný). Tito studenti tak prokázali dlouhodobě prověřované kvality v branných a historických soutěžích, protože většina z nich se v tomto školním roce zúčastnila i dalších podobných klání – ať už “vojenských“ soutěží Mise či Wolfram nebo Mezinárodní dějepisné soutěže pořádané Gymnáziem Cheb.